KENTSEL-DONUSUM-IZMIR
KENTSEL-DONUSUM-IZMIR KENTSEL-DONUSUM-IZMIR
karşıyaka kentsel dönüşüm izmir karşıyaka bostanlı alsancak

 

1) DENEYİM

 

a) İnşaat Sektöründeki Deneyimimiz
Biva Mimarlık’ın kurucusu Mimar Vahap YILMAZ ekibi ile birlikte firma kuruluşundan bu yana
1000’e yakın konut, 

700’e yakın dükkân, 

1000’ i aşkın süpermarket-mağaza, 

12 adet depo, 

1 Otel, 

5 adet fabrika inşaatı teslim ederek inşaat sektöründe kendisini ispat etmiştir.


b) Kentsel Dönüşüm Deneyimimiz
2012 yılının 6.ayında çıkan kanun ile birlikte ekiplerini kentsel dönüşüm alanında eğiterek gerçekleştirdiği projeler ile İzmir deki ilk kentsel dönüşüm örneklerini vermeye başlamıştır. 


KENTSEL DÖNÜŞÜM İLE DÖNÜŞÜM YAPILAN BİNALARDA UĞRAMANIZ MUHTEMEL ZARARLARIN NE OLDUĞU BİLİNDİĞİ İÇİN FİRMAMIZ TARAFINDAN YERİNDE VE ZAMANINDA UYARILAR YAPILIR. SAHİP OLDUĞUMUZ DENEYİMDEN FAYDALANMANIZ SAĞLANIR.


Örnek 1: Evinizde kiracınız ikamet ediyorsa size 60 günlük süre başlangıcı ile ilgili tebligat geldiğinde kiracınıza noterden ihtar çekmeniz gerektiği eğitimli personelimiz tarafından bildirilir. Böylece ileride kiracınızın size karşı açacağı davaların önü kesilmiş olur. 


Örnek 2: Tapu kaydında hisse payınızın metrekaresinin büyük olmasına karşın diğer kat malikleri ile aynı gözüküyorsa bina yıkılmadan dava açarak gerçek metrajlarınızın tapunuza işlenmesi sağlanır. Aksi takdirde yeni yapılacak binanızda sahip olduğunuz metrekareden çok daha düşük metrekaredeki eve sahip olabilirsiniz. 

 

2) EKİBİMİZ

300 KİŞİYE YAKIN BÜYÜK BİR EKİBİZ 

  • Hiçbir zaman kötü sürprizlerle karşılaşmazsınız. Çünkü tüm ekibimiz kadrolu olduğu için çıkaracağı iş ve işçilik daha önce denenmiştir. İlk deneyimimiz sizin yapınız olmaz.

  • Mimar ve mühendisler (Mimari ve Statik Projelerde) kadrolu personel olduğundan kat planları ve dış cephe görselleri sizlerin içine sinene kadar değiştirilir.

  •  Kentsel dönüşüm ile ilgili donanımlı personel sayımızın yüksek olması istediğiniz zaman her türlü soru ve sorunlarınızda kolay cevap almanızı sağlar. (Biva Mimarlık ile anlaşma yapmasanız dahi kentsel dönüşüm ile ilgili her türlü soru ve sorununuz için arayıp bilgi alabilirsiniz.)

  •  Her inşaat 1 inşaat mühendisi, 1 inşaat teknikeri, 2 stajyer denetiminde yapılır.

 

3) ARAÇ VE EKİPMAN PARKIMIZ

  • Kule Vinç: Yapıların daha hızlı ve emniyetli inşa edilmesiyle en kısa zaman diliminde size teslim edilmesi sağlanır. Vinç kiralama ücreti ayrıca maliyet olarak firmaya yansımayacağından dolayı yapıların yapım maliyetini düşürecektir.

  • Ekskavatör (Yıkım Aracı): Binalarınızın yıkımı bizzat firmamız tarafından kontrollü olarak gerçekleştirilir. Yıkım için sıra beklemezsiniz.

  • Kepçe: Tesviye ve hafriyat çalışmaları başta olmak üzere çeşitli alanlarda hizmetinize sunulur.

 

Personele ait 20 adet araç ile malzeme alışı ve kontrollerinin hızlı yapılması sağlanır.

  • Zemin etüdü ve zemin iyileştirme makinası (Jet Grout) : Bu makinaları firmamız kendi bünyesinde bulundurmasından dolayı, zemin etüd çalışmalarının hızlı ve sorunsuz bir şekilde yürütülmesi sağlanır.

 

4) ÖZSERMAYEMİZ

Firmamızın öz sermayesinin yüksek olması, ekonomik konum bakımından herhangi bir zorlanma yaşanmadan, en çabuk zaman zarfında yapılarınızın eksiksiz ve sorunsuz teslim edilmesine ortam hazırlar. 


Örnek: Binanızı yenilemek için anlaştığınız müteahhit firmanın ekonomik zorluk yaşaması söz konusu olursa, binanızın inşaatı yarım kalabilir. Anlaşma yaptığınız müteahhit firma ile inşaatın yapım sözleşmesinin iptal edilmesi için firmanın yapmış olduğu harcamaları karşılaması gerekmektedir. Bu uzun süre içerisinde büyük hak kayıplarına uğrayabilirsiniz. Dolayısı ile anlaşma yaptığınız firmanın öz sermayesi sizin için önem teşkil etmektedir. 

 

5) ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI LİSANSI

Deprem risk raporu firma bünyesinde yapıldığından firma kontrolü ile doğru ve sorunsuz bir süreç geçirmeniz sağlanır. 

 
KENTSEL-DONUSUM-IZMIR KARŞIYAKA
KARŞIYAKA ALSANCAK KENTSEL DONUSUM IZMIR
Anasayfa   |   Kurumsal    |   Projeler   |    Kentsel Dönüşüm   Hizmetlerimiz   |   Galeri      İletişim        Tasarım: KristalFikirler          |           Biva Mimarlık Müh. Ltd.Şti 2015